Kriza e Mançester Junajtid, flet Pogba: As ne nuk i kuptojme arsyet

Kriza qe po perjeton Mancester Junajtid ne kete fillim sezoni vazhdon te jete tema e dites ne Angline e futbollit. Pas humbjes me Totenhemin dhe pas shperthimit te Murinjos ne konferencen e shtypit, i erdhi radha Pogbase te thote fjalen e tij.

‘Dhe ne futbollistet nuk po arrijme te kuptojme se cfare po ndodh-tha Pogba-na vjen keq sidomos per tifozet, duam te bejme me mire’.

Me pas Pogba foli per ndeshjen me Totenhemin qe Mancester Junajtid e humbi 3-0.

‘E filluam mire ndeshjen, por ne pjesen e dyte pesuam dy gola-vijoi Pogba-goli i pare ishte ai qe na dha goditjen me te forte, deri ne ate moment e kishim ndeshjen ne dore. U shenua edhe goli i dyte, por ne vijuam sulmet. Ne fund goli i trete i mbylli te gjitha llogarite’.

Sfidanti.al