Boterori 2026; Infantino takon Trump ne Shtepine e Bardhe

Presidenti i FIFA, Xhani Infantino zhvilloi nje vizite ne SHBA ku kreu edhe nje takim ne Shtepine e Bardhe me presidentin e vendit, Donald Trump. Ne kete takim Infantino diskutoi me Trump ne lidhje me Boterorin e vitit 2026 qe do te zhvillohet ne SHBA, Meksike e Kanada.

Ne fund te bisedes pati shkembime dhuratash mes dy personaliteteve me Trump qe mori ne duar nje fanele me numrin 26 dhe emrin e tij ne te.  Pas kesaj, Infantino i sugjeroi Trump te perdore kartonat e verdhe dhe te kuq dhe kreu i Shtepise se Bardhe e zbatoi menjehere; u tregoi kartonin e kuq gazetareve.

Sfidanti.al