E pabesueshme nga Infantino: FIFA po studion modifikimet e rregullit të pozicionit jashtë loje

Pozicioni jashtë loje është rregulli që ndez gjithnjë debate e diskutime edhe në kohët e sistemit VAR por që për të cilin po mendohet se do të ketë modifikime, gjë që e pohoi vetë presidenti i FIFA, Gianni Infantino. ‘Diskutojmë gjithnjë sesi të përmirësojmë futbollin-tha Infantino në asamblenë vjetore të IFAB-dhe si ta bëjmë më

Vazhdoni leximin →

Covid dhe te FIFA, prek presidentin Gianni Infantino

Covid-19 troket edhe në dyert e Federatës Ndërkombëtare të Futbollit. Presidenti i këtij institucioni, Gianni Infantino rezultoi pozitiv me coronavirus nga testet e kryera lajm që u konfirmua nga vetë FIFA nëpërmjet një komunikate për shtyp. Në këtë komunikatë theksohej se numri 1 i futbollit botëror që kishte simptoma të lehta, menjëherë hyri në vetëizolim

Vazhdoni leximin →

FIFA, presidenti Infantino hetohet në Zvicër

Në Zvicër është hapur një hetim për presidentin e FIFA, Gianni Infantino me Prokurorin e Përgjithshëm, Stefan Keller që e ka nisur procedimin penal ndaj kreut të qeverisë së futbollit botëror për abuzim me autoritetin, dhunim të sekretit zyrtar. Njoftimi për hapjen e hetimeve ndaj Infantinos u bë menjëherë pas dorëheqjes së prokurorit zviceran, Michael

Vazhdoni leximin →

Flet Infantino: Punojmë për një futboll më të mirë e për të kthyer tifozët

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit, Gianni Infantino u ka dërguar një videomesazh të 211 federatacve anëtare për t’i përditësuar për punën e bërë nga kjo administratë dhe për hapat që do të ndërmerren pas pandemisë coronavirus. ‘Duhet të punojmë të gjithë së bashku për të pasur një futboll më të mirë në të ardhmen-thekson

Vazhdoni leximin →