Pse kjo krizë e Lejkërsave, edhe me Lebronin e Dejvisin?!

Shpesh herë ia vendosim fajin moshës, por padyshim ndikojnë edhe dëmtimet dhe koha e gjatë që duhet për të marrë veten siç duhet. Kjo mund të shpjegojë faktin që Los Anxhelos Lejkërsat po vazhdojnë të humbasin ndeshjet në NBA, edhe duke pasur në parket dy yjet kryesorë. Lebron Xhejmsi luajti ndeshjen e dytë që pas

Vazhdoni leximin →

Milani është i lodhur, por problemi i madh është Ibra!

Stefano Pioli ndoshta nuk e ka parashikuar, apo me gjasë edhe e dinte. Milani i tij po e mbyll në rënie të plotë sezonin në Serinë A, duke rrezikuar seriozisht kualifikimin për në Champions sezonin e ardhshëm, që ishte edhe objektivi kryesor. Ku shkoi skuadra që kryesonte Serinë A, që mundi Interin në derbi dhe

Vazhdoni leximin →

Inter dridhet, Suning në krizë, Zhang: Të ndërpresim aktivitetet e parëndësishme

Grupi Suning është në krizë dhe Inter dridhet.Nga Kina, pronari Zhang Jingdong nëpërmjet një videomesazhi zbuloi planin për të shpëtuar perandorinë e tij. ‘Duhet të përqendrohemi në fushën kryesore të betejës që kemi, të nisim reduktimet, të ridizenjojmë linjën e betejës-tha Zhang në videomesazhin e tij-do të përqendrohemi te sektori i shitjeve në detaj, duhet

Vazhdoni leximin →

Dortmundi shet yjet për shkak të krizës, por jo Halandin!

Situata në klubin gjerman qenka e vështirë dhe është menduar për të nxjerrë “mobiljet” në ankand. Drejtuesit kanë bërë llogaritë dhe kanë kuptuar se Kovid 19, por edhe problemet me rezultatet po krijojnë një gjendje të papërballueshme financiare, e cila kërkon veprim të menjëhershëm. Sipas mediave gjermane dhe europiane, në “Signal Iduna Pakr” mendojnë të

Vazhdoni leximin →

Jo vetëm Inter, edhe Barcelona kërkon fonde nga jashtë

Kriza e shkaktuar nga Covid ka pushtuar klubet më të rëndësishme evropiane. Nuk është vetëm interi që po kërkon zgjidhje alternative për financat e tij me negociatat e nisura mes Suning dhe BC Partners për të shitur kuota të klubit, por edhe Barcelona po studion tregun e kapitaleve për të sistemuar emergjencën e rëndë financiare.

Vazhdoni leximin →