Ikën apo s’ikën Ibrakadabra, Murinjo mbetet i kënaqur..

Hose Mourinho, menaxheri i Manchester Unitedit, ka thënë se nuk do ta kritikojë Zlatan Ibrahimovicin, nëse ky i fundit kërkon të transferohet te ndonjë klub tjetër në fund të sezonit.

“Unë jam vetëm i qetë dhe duke pritur vendimin. Nëse ai vendos të qëndrojë edhe është i lumtur këtu, ne do jemi të kënaqur me këtë”, ka deklaruar Mourinho për Sky Sports.

“Në qoftë se ai vendos të largohet dhe të përpiqen për të gjetur një sfidë tjetër, unë do të jem gjithashtu i lumtur për të”, ka theksuar ‘Special One’.

Ibrahimovic mund të transferohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku ka ofertë nga LA Galaxy. Por, ai mund të rikthehet edhe në Serie A, ku kërkohet nga Napoli