Hapi derën së keqes ! Mund ta thotë Murinjo..

Me të vërtet një moment i keq për Murinjon. Trajneri i Mançester Junajted, ndërsa pret që nga fusha të marrë sinjale jete, është ndëshkuar me një gjobë prej 8ooo stërlina. Por nuk preket vetëm portofoli: është dënuar me 1 ndeshje në shkallët e tribunës për protestë ndaj arbitrit Klatenburg.  Ju kujtohet skena në ndeshjen me Burnlein të shtunën? Një sezon i mallkuar kur kujton edhe gjobën 50000 stërlina për komentet  “e lajthitura”për arbitrin Tejlor, para ndeshjes me Liverpul.

Mançesteri i tij po vuan  të ndizet në fushë, kurse jeta e trajnerit po përkeqësohet  nga dita në ditë. Larg familjes në një hotel në veri të qytetit, gjë që e detyroi ta quante “ një fatkeqësi”,  dhe si t’ihapesh derën së keqes… vjen edhe një gjobë nga organi disiplinor.  Gjuha e tij si brisk, në adresë të arbitrit Klatenburg, e ka dërguar larg stolit në ndeshjen e ardhshme me Suonsin.