Guardiola: Nuk do te blejme sulmues, kemi Agueron dhe Gabriel Zhezus

Mancester Siti nuk ka nevoje per sulmues te tjere; i ka tashme yjet e ketij reparti, Serhio Agueron dhe Gabriel Zhezusin. Kjo eshte ajo qe ka deklaruar trajneri i Citizens, Pep Guardiola pas ndeshjes me Njukasell e fituar 3-1.

‘Nuk do te blejme sulmues te tjere; kemi Agueron nderkohe qe pas 2 javesh do te kthehet ne fushat e lojes dhe Gabriel Zhezus-tha Guardiola-Aguero ka nje talent te jashtezakonshem. Ai nuk preku topin fare dhe ne momentin e pare qe e beri kete shenoi gol. Jemi shume te kenaqur me te’.

Me fitoren ndaj Njukasell, Mancester Siti beri nje tjeter hap drejt titullit ne Premier League duke e ruajtur diferencen prej 12 pikesh me rivalet e Junajtid.

‘Per te siguruar titullin matematikisht na duhen edhe 10 fitore-vijoi Guardiola-dhe ne do te bejme tentativat tona ndeshje pas ndeshje’.

Sfidanti.al