The Sun: Tottenham i kerkon Atletikos, Kevin Gameiron

Totenhemi ve ne shenjestren e tij Kevin Gameiron nga Atletiko Madrid. Sipas tabloditi britnik ‘The Sun’, klubi londinez  ka vendosur te dergoje ne zyrat e klubit madrilen nje oferte per futbollistin francez.

Gjithnje sipas ‘The Sun’, skuadra e Hotspurs kerkon te sjelle ne Londer nje sulmues qe te jete ne gjendje te zevendesoje Herri Kejn ne menyre qe ketij te fundit t’i jepet mundesia qe te pushoje.

Kevin Gameiro ka shenuar 6 gola ne 18 ndeshje te zhvilluara me Atletikon. Francezi ka qene futbollisti me i aktivizuar nga Simeone se bashku me Grizman, por ardhja e Diego Kostes duket se i ka ndryshuar gjerat per te. Por Atletio Madrid nuk deshiron te privohet nga Gameiro ne mes te sezonit dhe do te lejojr shitjen e kartonit te tij per 30 milione Euro.

Sfidanti.al