Trofeu ‘Golden Boy 2019’ I takon Zhoao Feliksit

Është Zhoao Feliks fituesi I edicionit të 17 të Golden Boy, cmimi  ndërkombëtar I themeluar nga e përditshmja italiane ‘Tuttosport’ dhe që cdo vit I shkon futbollistit më të mirë nën 21 vjec që aktivizohet në kontinentin evropian. Sulmuesi I Atletiko Madrid dhe përfaqësueses portugeze pasoi fituesin e vitit të kaluar të këtij cmimi Matejs

Vazhdoni leximin →

Barcelona-Grizman? Transferimi mund të bllokohet

Lufta që Atletiko Madrid i ka haour Barcelonës për Antuan Grizman mund të ketë një pasojë të fortë e të bujshme; bllokimin e transferimit të futbollistit në Camp Nou. Ai që e bëri të ditur këtë ishte presidenti i La Ligës, Havier Tebas i cili nuk mund të bëjë gjë tjetër vecse të marrë parasysh

Vazhdoni leximin →

Eriksen, alternativa e Hames Rodriguez te Atletico Madrid?

Kristian Eriksen mund të jetë blerja e bujshme e Atletiko Madrid në merkaton e transferimeve për sezonin e ardhshëm. Los Colchoneros e shihin mesfushorin e Totenhemit si pjesë të planit B të tyre nëse do të dështojnë në arritjen e një marrëveshjeje me Realin e Madridit për Hames Rodriguez. Kolumbiani e dëshiron kalimin te Atletiko

Vazhdoni leximin →