Fiton Shaqiri me Stoken e tij,apo dyshja e “fortë” Xhaka e Shkodrani

Stoke City dhe Arsenal do të përballen sot, nga ora 18:30, në kuadër të javes së dytë të Premierligës

Tabloidi britanik, The Guardian ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, ku sfidë do te jete edhe per shqiptaret..

Për Stoke Cityn nga minuta e parë do të luajë Xherdan Shaqiri. Kurse, edhe te Arsenali titullar do të jenë dy yjet shqiptarë: Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi