Bajern agresiv, nis mbrojtjen e titullit me heronj debutues

Kampioni e Gjermanisë e filluan sezonin e ri me njw fitore 3-1 kundër Bajer Leverkusen, nw njw ndeshje ku ishin superior pwr 90 minuta. Fillimisht Sule, pas harkimit të Rudi, solli në epërsi ekipin e Karlo Ançelotit qw nw tw 9’. Dhjetë minuta më vonë, pas njw asisti të Vidal, wshtw rradha e Tolisos pwr tw shwnuar. Kjo ishte hera e parë që pas vitit 2007, qw golat për Bajernin t’i shënojnë dy lojtarë debutues.

Më herët këtë e kanë bërë Toni dhe Klose, kundër Hansa Rostok, në njw dneshje tw fituar 3:0. Përfundimi i pjesë së parë u karakterizua me një shi të fuqishëm, për shkak të të cilit 45 minutat e dyta të takimit filluan me dhjetw minuta vonesë. Bajern pas vetëm tetë minutash lojë në vazhdimin e pjesës së dytë shënoi edhe golin e tretë nwprmjet Levandovskit nga pika e penalltisw qw erdhi pas video asistencws.