Eden Hazard pergenjeshtron te atin: Jam i lumtur te Chelsea

Eden Hazard nxjerr bllof babain e tij. Pak kohe me pare, Thierry Hazard per median belge kishte deklaruar se meafushori i Çelsit kishte refuzuar ronovimin me Blute pasi ishte ne pritje te nje oferte te Realit te Madridit, por Hazard e mohoi kete fakt me menyre kategorike.

‘Po, kam folur me babain dhe mind te them se ai la bere deklaraten e gabuar-tha Hazard pas perfundimit te ndeshjes mes Çelsit dhe Brajtonit-rrini te qete, une jam i perqendruar te Çelsi dhe ndihem i lumtur ketu. E kam thene dhjetera here, te mbyllim njehere sezonin me pas te shohim se cfare do te ndodhe, por e perseris, jam i lumtur ketu.

Nderkaq mesohet se drejtuesit e Çelsit edhe pse kane deklaruar se ende nuk i kane ofruar rinovimin Hazardit, ata duket se po e pergatisin ne te vertete kontraten e re per te qe do te shoqerohet edhe me nje page prej 17.7 milione Euro ne sezon.

Sfidanti.al