Buldozeri i Kontes, Çelsi, shtyp edhe Arsenalin e Vengerit

Skuadra e Chelsea është duke marshuar sigurt drejt titullit. Ekipi i Antonio Contes ka shënuar fitore ndaj Arsenalit me rezultat 3:1

Golat për lideret  e Premierligës i kanë shënuar: Marcos Alonso (13), Eden Hazard (53) dhe Cese Fabregas (85).

Kurse, golin e vetën për Arsenalin e ka shënuar Oliver Giorud në minutën e 90-të..

Pas kësaj fitore Chelsea ka tubuar 59 pikë, derisa Arsenali mbetet në kuotën e 47 pikëve