Arsenal dhe Adidas; Topcinjte do jene klubi i trete me i paguar?

Adidas duket se do te jete sponsori teknik edhe i Arsenalit. Klubi londine duket se ka arritur marreveshjen me kompanine gjermane te veshjeve sportive qe duke nisur nga sezoni i ardhshem do te marre vendin e Pumas.

Lajmi behet i ditur nga tabloidi britanik ‘Mirror’ sipas se ciles Adidas do te derdhe ne arkat e klubit britanik ne 5 sezonet e ardhshme 60 milione Paund ne vit, thene ndryshe 66.2 milione Euro. Ne total shifra qe do te perfitoje Arsenali nga Adidas eshte 300 milione Paund ose 330.9 milione Euro.

Kjo do te thote se Arsenali do te jete skuadra e trete qe perfiton me shume nga sponsori teknik pas Mancester Junajtid me kontraten me Adidas dhe Barcelona me Nike.

Sfidanti.al