Po vjen Gjermania, po vjen edhe një Shkodran i fortë

Mbrojtëses shqiptar i Gjermanisë është shprehur tejet i lumtur me kalimin në gjysmëfinale të Kupës së Konfederatave.

Gjermania pasi mposhti 3:1 Kamerunin në ndeshjen e fundit në Grupin B, Mustafi  u shfaq si lider në fushë.

Kjo do të thotë se Gjermania tani do të përballet me të dytin e Grupit A, që është Meksika.

Natyrisht se për këtë ka shprehur gëzimin edhe mbrojtëse i Arsenalit, Shkodran Mustafi, i cili u pushuar për këtë takim.

“Në gjysmëfinale të Kupës së Konfederatave, ne po vijmë”, ka shkruar ai në rrjetet sociale.

Gjermania dhe Meksika do të përballen në enjten në ora 20:00