O zot shpëtuam nga diktatura Mesi-Ronaldo? Topi i Artë lutet për Grizman

Gara për ta fituar Topin e Artë 2018 është ndër më të hapur në disa vitet e fundit dhe Antoine Griezmann është në mesin e favoritëve kryesorë.
Sipas ish-lojtarit të Celtic dhe Barcelonës, Henrik Larsson, sulmuesi francez ka më së shumti gjasa ta fitojë këtë çmim, dhe kjo ka një logjikë..
“Kush do ta fitojë Topin e Artë? Mendoj se Griezman”, ka thënë Larsson.
Në të kaluarën, Griezmann ka qenë në podium të këtij çmimi, kur zuri vendin e tretë në vitin 2016.