Një Hazar “flori” ikën nga Premier Liga, një Hazar tjetër do të vijë!

Ka shumë mundësi që Eden Hazari të largohet në fund të sezonit nga Çelsi dhe të bashkohet me Realin e Madridit, por ndërkohë ka lajme se në Angli do të vijë vëllai i tij, Torgan Hazar. Ai tani po luan mjaft mirë me Borusian e Mynshengladbahut dhe është vënë në shenjëstër të disa klubeve të mëdhenj.
Gazeta “Sun” shkruan se interesim serioz për Hazarin e dytë kanë shprehur Liverpuli dhe Arsenali, duke u vënë në garë për futbollistin 26-vjeçar, për të cilin pak më parë thuhej se do të mund të bashkohej me Borusian e Dortmundit.
Unai Emeri është tifoz i madh i Torgan Hazarit dhe ka në plan që ta sjellë atë gjatë verës në Londër. Nga ana tjetër, edhe Jyrgen Klopi synon që t’i rrisë opsionet e mesfushës ofensive, kështu që edhe ai do që ta sjellë Torgan Hazarin te Livepuli.
Sfidanti.al