Behet zyrtare; Vidal eshte i Barcelones

Arturo Vidal te Barcelona eshte nje fakt i kryer. Klubi katalanas zyryarizoi arritjen e marreveshjes me Bajernin e Mynihut per transferimin e kilianit ne Camp Nou.

Arturo Vidal do te firmose me Barcelonen nje kontrate 3 vjecare me page prej 9 milione Eurosh ne sezon, nderkohe qe ne arkat e Bajernit, Barcelona do te derdhe 20 milione Euro.

Pak ore para zyrtarizimit te kalimit tw Bluagranat, Vidal la grumbullimin per te udhetuar drejt Spanjes. Ne kete menyre Vidal behet blerja e katert e Barcelones pas Artur, Lenglet dhe Malkom me kete te fundit qe katalanasit ia moren ne castet e fundit Romes. Skenar qe u perserit edhe ne rastin e Vidal, qe ishte shume prane kalimit te Interi qe kishte arritur nje akord paraprak per marrjen e futbollistit me huazim nderkohe qe per Vidalin ishte gati kontrata 3 vjecare me 4.5 mln Euro ne sezon. Me pas Interi u frenua disi ne kete ceshtje dhe Barcelona nderhyri duke e marre kilianin.

Sfidanti.al