Ndodh ne Angli; Ferguson eshte ne kujdes mjekesor, vidhet targa me emrin e tij

Pas 48 oresh erdhi lajmi i mire per tifozet e Mançester Junajtid e jo vetem per daljen nga koma te trajnerit legjendaj Sir Aleks Ferguson. Gjate gjithe kesaj kohe ai ka marre shume mesazhe inkurajuese, nderkohe qe ka pasur edhe nje moment jo shume te kendshem.

Ne fakt eshte zhdukur targa ‘Sir Alex Ferguson Way’, targe e vendosur ne ambientet e Old Trafford dhe qe i dedikohet 76 vjeçarit. Ne Mançester u limituan duke thene se kjo targe eshte vjedhur dhe se eshte kerkuar zevendesimi i targes.

Ajo pjese e Old Trafford e mori emrin e Ferguson 5 vite me pare dhe skocezi e konsideroi kete  vendim si nje nder e privilegj per te.

Sfidanti.al