Murinjo mbrohet: Duhen perforcime per te luftuar per titullin

Zhoze Murinjo e thote qarte, pa u ardhur rrotull fjaleve. ‘Ne kete gjendje qe eshte  Mançester Junajtid nuk mund te luftoje per titullin ne Premier League. Trajneri portugez nuk eshte shume i kenaqur me blerjet e bera deri tani nga Djajte e Kuq qe kane shtuar radhet e tyre me Fred e Dalot dhe theksoi se skuadra e tij nuk eshte ne nivelin e Çelsit apo Liverpulit.

‘Nuk kam ne perberje lojtare te nivelit si te Çelsit e Liverpulit-vijoi Murinjo-duhen perforcime dhe konfirmime nese duam te luftojme per titullin kampion ne Premier League. Do te me pelqente qe klubi te beje 2 blerje te reja, po tjeter gje eshte te deshirosh e tjeter gje ajo çfare do te ndodhe’.

Sfidanti.al