Man. United refuzon Superligën

Në prill të vitit 2021, 12 nga klubet më të mëdha europiane vendosën që të krijonin Super Ligën, e cila do të ishte e veçuar nga UEFA dhe fitimet do të shkonin për vetë klubet. Më pas shumë prej tyre u tërhoqën, ku të vetmet që vazhduan të ngulmonin për ta krijuar këtë kompeticion ishin

Vazhdoni leximin →

Ten Hag e ka me arbitrat

Erik ten Hag u prit me shumë bujë në Mançester, por rrezultatet kanë lënë shumë për të dëshiruar. Sezoni i dytë i tij në ishull është një katastrofë e vërtetë pasi humbjet janë 9 ndërsa ende nuk merr përgjegjësinë e rrezultateve të dobëta. Në konferencën pas ndeshjes të humbur në “Parken Stadion” të Kopenhagenit, Ten

Vazhdoni leximin →

Rashford karambolon makinën Rolls Royce por shpëton pa plagë

Një ngjarje e frikshme ka ndodhur për sulmuesin e Manchester United, Marcus Rashford, i cili është përfshirë në një aksident me makinë, pas fitores që skuadra e tij arriti kundër Burnley në kampionat. Sulmuesi anglez po kthehej në shtëpi me makinën “Rolls Royce” teksa u përplas me një shtyllë në trotuar. Për fat të mirë

Vazhdoni leximin →

Antony i surprizon të gjithë. Në stërvitje me Manchester edhe pse akuzohet për dhunë

Përmbysje e situatës në mënyrë të papritur tek Manchester United. Skuadra e Ten Hag ka vendosur ta rithërrasë Antony për ndeshjen e ardhshme në kampionat, kjo menjëherë pas pushimit për shkak të ndeshjeve të kombëtareve. Sulmuesi ishte pezulluar me “marrëveshje të përbashkët” nisur nga akuzat për sulm fizik dhe psikologjik teksa ishte denoncuar nga ish-gruaja,

Vazhdoni leximin →

Anthony akuzohet për dhunë ndaj së fejuarës, Man. United e kërcënon me përjashtim

Manchester United mund ta trajtojë si Mason Greenwood sulmuesin  Anthony i cili akuzohet për dhunë ndaj së fejuarës. Brazili e përjashtoi nga skuadra për shkak të hetimeve që kanë nisur dhe klubi britanik ka dalë me një komunikatë zyrtare ku thekson: “Manchester United pranon akuzat e bëra kundër Anthony dhe njofton se policia po kryen

Vazhdoni leximin →