Mançester Junajtid blindon Pogba; refuzon oferten e Barcelones

Ne ditet e fundit te merkatos te Premier Leagues angleze, Mançester Junajtid blindon Pol Pogbane. Sipas te perditshmes katalanase ‘Sport’,  skuadra e ‘Djajve te Kuq’  e konsideron mesfushorin francez te pashitshem dhe Zhoze Murinjo ka kthyer prapa cdo negociator qe nderhyri per kete transferim.

Barcelona nga ana e saj e konsideron te mbyllur kete ceshtje edhe pse ka ende nje shprese te vogel per te arritur te Pogba ne keto dite te fundit te merkatos se transferimeve. Sipas ‘Sport’ ishte agjenti i Pogba, Mino Raiola ao qe u perpoq te bindte Mancester Junajtid per te lejuar kalimin e Pogbase te katalanasit pasi edhe vete lojtari e donte nje levizje te tille sepse do te luante serish perkrah Vidal.

Diten e hene, Raiola diskutoi me drejtuesit e Mançester Junajtid per oferten e Barcelones; 45 milione Euro dhe kartonin e Jerri Minas e Andre Gomesh, per nje vlere totale prej 112 milione Eurosh, nje shifer e rendesishme kjo por qe Mancester Junajtid e refuzoi duke e mbyllur perfundimisht kete ceshtje.

Sfidanti.al