Zbulohet tradhëtia e Paris SG ndaj Di Marias

Drejtuesit e Paris Saint-Germain janë munduar që gjatë dimrit ta shesin Angel Di Maria në Superligën kineze, sipas L’Equipe.

Pas paraqitjeve dëshpëruese në pjesën e parë të sezonit nç Ligue 1 dhe Ligën e Kampionëve, drejtuesit e Paris Saint-Germain janë mendar ta shesin ngel Di Maria në Superligën kineze.

Por, sipas të përditshmes sportive franceze,L’Equipe, ylli argjentinas ka refuzuar transferimin në Kinë, edhe pse kishte disa oferta të majme, përcjell Express.

Ish anëtari i Real Madridit në Parisë është transferuar në verën e vitit 2015 nga Manchester United.