Angel Di Maria i jep lamtumirën Argjentinës

Angel Di Maria i ka dhënë lamtumirën Argjentinës, pasi “rrëmbeu” Kupën e Amerikës këtë të dielë, ndërsa u shpreh se ëndërronte të fitonte titullin. “Ishte shkruar, kështu ishte, u thashë djemve mbrëmë në darkë, se ishte Kupa e fundit e Amerikës dhe mbaroi këtu. Kam ëndërruar që të arrinim në finale, kam ëndërruar që të

Vazhdoni leximin →

Di Maria bashkohet me Messin

Ángel Di María, i cili është në fund të kontratës së tij me Benfica-n, tashmë ka arritur një marrëveshje financiare me Inter Miamin. Kështu raporton gazetarit Leo Paradizo, nga ESPN Argjentina. Lojtari i përfaqësueses së Argjentinës do të bashkohet me bashkatdhetarin e tij, Lionel Messi në MLS, megjithëse momenti në të cilin mund të ndodhë

Vazhdoni leximin →

Kërcënimi me vdekje, De Paul zbulon: Di Maria “shpërtheu” në lot

Bandat e drogës në Argjentinë, dhe specifikisht në provincën e Santa Fe kërcënuan Angel Di Marian. Ata dërguan një mesazh në shtëpinë e prindërve të lojtarit duke e paralajmëruar të mos rikthehej në vendlindje, përndryshe do t’i vrisnin një anëtar të familjes. Një situatë e rëndë për sulmuesin që aktivizohet në Portugali me Benficën, teksa

Vazhdoni leximin →

Bandat e drogës kërcënojnë Di Maria-n

Angel Di Maria është kërcënuar nga bandat e drogës, ky është lajmi i rëndë që vjen nga Argjentina. Policia lokale e Santa Fe po lufton prej kohësh me bandat e drogës, të cilat kanë kaluar çdo limit, madje duke kërcënuar edhe një lojtar si Di Maria, idhull i tifozëve argjentinas. Në shtëpinë e tij në

Vazhdoni leximin →

Di Maria merr vendimin për kombëtaren

Aventurës së Di Marias me kombëtaren e Argjentinës po i vjen fundi: Federata e Argjentinës nuk do të jetë në gjendje ta llogarisë Angel Di Marian për Botërorin e ardhshëm në vitin 2026. Këtë e ka bërë të ditur vetë Di Maria gjatë një interviste të dhënë për “Todo Pasa”. Copa America 2024 do të jetë turneu

Vazhdoni leximin →