Ylli i Monakos, Mbape, ju ngjason me Tieri Henrin?

Numri i skuadrave që po kërkojnë transferimin e talentit të Moacos, Kylian Mbappe po vazhdon të rritet.

Sipas tabloidit britanik, The Sun, Pep Guardiola ka shfaqur interesim për talentin e Monacos, Kylian Mbappe.

Thuhet se strategu spanjoll gjatë verës do të tentoj ta transferoj ‘Thierry Henryn e ri’, i cili kushton 50 milionë funte (60 milionë euro), përcjell Express.

Për Mbappe interesim kanë shfaqur edhe skuadrat si: Arsenal, Manchester United, Real Madrid dhe Barcelona