Nisa sërish tregon karakter, këtë herë bashkë me Balotelin!

Ishte momenti për të treguar vlerën, për të mbajtur kokën lart dhe për të siguruar të ardhmen. Mario Baloteli ishte në diskutim të madh për Nisën, në ndeshjen e radhës në kampionat, por futbollisti shpesh herë problematik, këtë herë dha përgjigjen e duhur. Shënoi gol në një nga takimet më të vështirë të sezonit, edhe pse po luhej në fushën e një skuadre jo aq shumë të madhe si Kaen.

Jo vetëm kaq, por përballja e ligës së parë franceze u bë shumë e vështirë pasi vendasit kryesuan deri në 2-0, me golat e shënuar nga Santini në pjesën e parë, dhe nga Karamoh (pas topit të Santinisë). Baloteli kishte rrezikuar Kaenin në pjesën e parë, i ndalur nga portieri Verkutre, ndërsa e bukura do të vinte pas pushimit. Nisa nuk u ndal as nga dëmtimi i njërit prej lojtarëve kryesorë, Siprien, ndërsa trajneri Favre hodhi në fushë katër sulmues. Baloteli shënoi për 1-2, dhe Donis për 2-2 në 77’. Për Balotelin, ky ishte goli i 10-të në kampionat, dhe i pari për Nisën që nga 29 janari. Gjithsesi, skuadra e vogël mund të mbetet pas dy vendeve të para, Monakos dhe Paris SG.

Sfidanti.al