Ku do të shkojë ylli i Monakos? Fabinho tregon “peshkaqenët”

Fabinho, mbrojtësi i Monacos, mendon se Kylian Mbappe do të transferohet në Real Madrid ose Barcelonë, ndersa ekipet e tjera permenden vetem si alibi.

“Ne e dimë se herët apo vonë ai do të përfundojë në Real Madrid, Barcelonë apo një klub të atij kalibri”, tha Fabinho.

“Por, për sa kohë që ai është ende me ne, ne do të përfitojnë nga kjo!”, ka theksuar ai, përcjell Express.

Mbappe ka shënuar 19 gola në 32 paraqitje për Monacon këtë sezon. Përveç Real Madridit dhe Barcelonës, interesim për Francezin kanë shfaqur edhe Inter, Manchester United dhe City