Kavani larg PSG? Atletiko Madrid hyn ne gare me Juventusin

Shtohem gjithnje e me shume zerat per largimin e mundshem te Edinson Kavanit nga Paris Sen Zhermen. Perplasjet e vazhdueshme me Nejmar, duket se po ndikojne tek sulmuesi uruguajan i cili po e mendon seriozisht transferimin ne drejtim te nje klubi tjeter evropian.

Ne median francezd tashme po flitet per interesin e dy klubeve te rendesishme te Kontinentit te Vjeter per Kavanin dhe behet fjale per Juventusin dhe Atletiko Madrid. Ne rastin e ‘Los Colchoneros’, tentativa per Kavanin do te behet nese largohet Antuan Grizman.

Ne mediam franceze theksohet gjithashtu se si Juventusi ashtu dhe Atletiko e Madridit jane ne pritje te nje shenje nga Kavani per te shfrytezuar situaten e tensionuar te klubi parizien dhe per t’u hedhur ne sulm per sulmuesin uruguajan.

Sfida ti.ak