Tifozët e Realit dënojnë perëndinë e tyre, në gijotinë edhe Ronaldo

Humbje, fitore, barazime – për pothuajse pesë muaj Real Madridi ka qenë shumë i luhatshëm, duke mos arritur të dalë asnjëherë nga kriza, të paktën deri më tani.

19 pikë prapa Barcelonës dhe të eliminuar nga Leganes nga Copa del Rey, padyshim se kjo mund të quhet krizë, por kë e ‘falin’ tifozët e kë e ‘fajësojnë’, Cristiano Ronaldo është në mesin e të shumtëve që janë kritikuar nga fansat në anketën e MARCA-s.

Nga 116,332 voutes, 78 % e akuzojnë Ronaldon, vetëm 22% e mbrojnë portugezin.

Tifozët nuk e kanë kursyer as kapitenin, Sergio Ramos, ndërsa ai që më pak pëlqehet dhe që sezonin e ardhshëm nuk e duan në ekip është Karim Benzema.

Këta janë lojtarët që tifozët i fajësojnë dhe ata që i mbrojnë për krizën e thellë të Los Blancos