Real Madrid, probleme me Kros, gjermani demtohet ne gju, 15 dite jashte fushave

Toni Kros shqeteson Realin e Madridit. Mesfushori gjerman pesoi nje demtim ne ligamentet e jashtme te gjurit te majte dhe sipas burimeve prane stafit mjekesor te Realit, Kros do te qendroje jashte fushave te lojes minimumi 15 dite.

Kjo do te thote se Kros nuk do te jete ne ndeshjen e se dieles ndaj Real Betis ne Villamarin e vlefshme per javen e 24 te kampionatit spanjoll. Ideja e Realit te Madridit eshte qe te punojne me riaftesimin e Kros ne menyre qe ai te jete ne fushen e lojes ne ndeshjen e kthimit me Paris Sen Zhermen ne Ligen e Kampioneve.

Sfidanti.al