Një gol gjunjëzues nga Ramos dhe një telefonatë misterioze

Barcelona dhe Real kanë barazuar  1:1 në ndeshjen që u zhvillua në “Camp Nou” dhe luftetari i “los blancos”,

kapiteni, Sergio Ramos, ka shpëtuar sërish “mbreterit”, duke siguruar një pikë për ekipin e Zinedine Zidane. Nuk ishte Ronaldo, as Benzema por Ramos qe shënoi golin e barazimit në minutat shtesë të ndeshjes.

Pas golit, Ramos ka zgjatur dorën te koka në formë të thirrjes telefonike, gjest ky që nuk dihet për çfarë është bërë, por diket se dikujt ia ka premtuar ..perlen qiellore.