Një ekip për këmbëshpejtin  Jesus Navas, mos vallë Sevilja

Mediat spanjolle shkruajnë se Sevilla është duke përgatitur ofertën për spanjollin, i cili nuk po gjen hapësirë të duhur në skuadrën e Pep Guardiolas.

Navas në fund të këtij sezoni mbyll kontratën me ‘qytetarët’, mirëpo, duket se ndarja mes dy palëve do të ndodh gjatë këtij muaji.

Spanjolli pritet te kthehet në La Ligë, dhe Sevilla sipas të gjitha gjasave, do të shtëpia e tij e radhës, edhe pse lojtari kërkohet edhe nga klubi turk, Fenerbahce.