Nëntë arsye pse Ronaldo nuk do ta fitojë Topin e Artë

Kristiano Ronaldo është favoriti kryesor për të fituar Topin e Artë këtë edicion. Kristiano Ronaldo ka fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe Kampionatin Europian me Portugalinë dhe kështu është edhe favoriti kryesor për Topin e Artë. Por, sipas të përditshmes katalanase, ekzistojnë katër arsye pse Ronaldo nuk do ta fitojë Topin e Artë këtë edicion.

Këto janë arsyet:

  1. Start shumë i dobët i sezonit
  2. Nuk shkëlqeu në finale të Ligës së Kampionëve
  3. Në Euro 2016 ishte i padukshëm
  4. Eder ishte hero i Portugalisë
  5. Griezman ishte MVP i Euro 2016
  6. Rival të dobët në Ligën e Kampionëve dhe Euro 2016
  7. Nuk e ka fituar La Ligan dhe Copa del Rey
  8. Nuk ishte golashënuesi më i mirë i La Ligas
  9. Në vitin 2004 e fitoi Shevchenko.

Marca s’është aq dashamirese me Ronaldon dhe kjo duket qartë.