Lehtesohet Reali; Ronaldo do te jete ne finalen e Championsit

Reali i Madridit merr fryme lirisht; Kristiano Ronaldo do te jete ne finalen e Liges se Kampioneve ndaj Liverpulit ne Kiev. Portugezi mesa duket nuk ka shume probleme me kaviljen te cilen e demtoi gjate ndeshjes me Barcelonen ne ‘Camp Nou’.

Ronaldo pati nje ndrydhje te lehte te kaviljes ne momentin e shenimit te golit dhe stafi teknik vendosi qe te marre masa paraprake duke e zevendesuar sulmuesin portugez. Sipas asaj qe publikohet ne median spanjolle, ne kampin madrilen te gjithe jane te qete; Ronaldo do te duhet te qendroje jashte fushave te lojes per 1 jave.

Keshtu ai nuk do te jete ne sfiden e se merkures me Sevijen dhe ate te fundjaves me Selta Vigon. Pritet qe Ronaldo te rikthehet ne fushat e lojes per ndeshjen e fundit ne kampionat ndaj Vijarrealit.

Sfidanti.al