Jo vetëm Ronaldo e Messi, Organet Tatimore Spanjolle ‘mbërthejnë’ dhe Marcelon

Agjencia spanjolle e të Ardhurave denoncon Marcelon. Mbrojtësi I Majtë I Realit të madridit po hetohet pasi dyshohet se në vitin 2013 ka kryer evazion fiscal prej 400 mijë Euro duke I dërguar të ardhurat nga e drejta e imazhit nëpëmejt kompanive financiare

Sipas asaj që publikohet te e përditshmja ‘El Mundo’,  hapja e hetimeve u bë pasi në vitin 2015, Marcelo rregulloi këtë situate nëpërmjet takasave të paguara nga këto kompani që do të thotë se është një veprim i parregullt, pasi futbollisti duhet të bëntë këtë pagesë si person fizik dhe jo si person jurdik.

Sfidanti.al