Djali i Ronaldos porovokon të atin kur vesh fanelën e ..Grizmanit

I biri iRonaldos  është një tifoz i madh i Atletico Madridit, dhe pikerisht i rivalit të babait të tij,Antoine Griezmann, pasi vesh në shtëpi këmishën e tij me numër 7.

Superylli portugez mund të ketë probleme kur ka zbuluar se djali i tij mbështet rivalin e tij francez, Grizmanin.

I riu u shfaq në një postim në Instagram, të dërguar nga nëna e superstarit Maria Dolores dos Santos Aveiro, i veshur me bluzën franceze me numër 7 ashtu si Griezmann.

Cristiano Ronaldo ka fituar ndaj Antoine Griezmann në të dy finalet e Ligës esë Kampionëve 2015-2016 dhe në finalen Euro 2016, përseri djali nuk dorezohet.