Barcelona mbeti pa Di Marian për vetëm 10 milionë euro “pare xhepi”

Anhel Di Maria ishte një nga objektivët kryesorë të Barcelonës gjatë sezonit veror të transferimeve dhe media franceze shkruan, ditët e fundit, se ai nuk përfundoi te Barcelona për hiçgjë, 10 milionë euro! Sikurse shkruan “L’Ekip”, kluibi katalonjas i ofroi ekipit parisien rreth 45 milionë euro plus pesë milionë në formë bonusesh.

Informacionet më të fundit thonë se PSZH-ja ishte gati që ta lëshonte Di Marian për 60 milionë euro, por ekipi spanjoll nuk ishte gati që të paguante më shumë se 50 milionë euo.

Sfidanti.