Juventusi nuk shpëton dot nga Higuani, ku shkon Sari shfaqet..Gonzalo

Juventusi në një të ardhme të afërt do të promovojë Mauricio Sarin si trajner të ri të vetin, ndërkohë që pritet që specialisti italian i futbollit të ndërmarrë menjëherë masat e para lidhur me krijimin e formacionit. Një vendim, sidoqoftë, është interesant se Sari do ta ndryshojë pamjen e sulmit të ekipit, duke kthyer sezonin e ardhshëm Gonzalo Higuainin.

Ky futbollist argjentinas ka luajtur nën drejtimin e Sarit te Napoli dhe muajt e fundit edhe te Çelsi, megjithëse nuk ka luajtur në top formë në Premier Ligë. Në fakt, Higuaini nuk ka pasur ndonjë ofertë interesante nga ndonjë klub i madh, kështu që Sari ka vendosur t’i japë një shans të ri golashënuesit argjentinas me bluzën e “zonjës së vjetër”.

Sfidanti.al