Dhurata argjentinase per Dybalen; një murales gjigand i portretit të tij

Duket se është kthyer në një modë shfaqja e respektit ndaj një futbollisti me anë të një muralesi. Kjo ka ndodhur edhe me Paulo Dybalën i cili mori një homazh të tillë nga Argjentina. Vepra e artit u vlerësua nga futbollisti i Juventusit që nuk ngurroi të shfaqë mirënjohjen e tij nëpërmjet një postimi në profilin e tij në Twitter nëpërmjet një fotoje të tij që bërë tek muralesi. ‘Falenderoj Clup Atletico dhe biblioteca Newell’s Old Boys për këtë dhuratë kaq të bukur-shkruante Dybala në mesazhin që shoqëronte foton e tij.

sfidanti.al