Zidane me probleme të mëdha përballë Bajernit dhe “mësuesit” të tij

Ky futbollist portugez nuk do të jetë në gjendje që të luajë as edhe në ndeshjen revansh të Ligës së Kampioneve. Reali i Madridit, në ndeshjen e derbit të madh me Atletikon e Madridit nuk humbi vetëm dy pikë, por edhe diçka më të rëndësishme, një nga mbrojtësit kryesorë për ndeshjet e Ligës së Kampioneve. Pepe, në përplasjen me Toni Krosin, theu dy brinjë dhe atë, kështu, e pret një pauzë e gjatë.

Po luhej minuta e 63-të, kur mesfushori gjerman, me një vrull të madh, u përplas me futbollistin portugez dhe, si pasojë, gjuri i të parit goditi fort brinjët e të dytit. Pepe u përpoq që ta vazhdonte ndeshjen, por shpejt e kuptoi se kjo ishte e pamundur, kështu që u zëvendësua dhe përfundoi për kontroll në spital. Duke qenë se edhe Rafael Varani është jashtë formacionit, trajneri i Realit, Zined Zidane, ndodhet në një situatë të vështirë, kështu që në fushë ai do të jetë i detyruar që të nxjerrë Naçon që bashkë me Serhio Ramosin do të përbëjnë shtyllën kryesore të mbrojtjes madridase.

sfidanti.al