Çelsi, Sarri largon Higuainin: Po pres Moraten e vertete

Drejtuesit e Çelsit takuan ata te Juventusit por ndryshe nga sa pritej ata u interesuan per Kaldaren dhe jo per Higuain. Vete trajneri i Bluve komentoi historine e interesit per Higuain qe u perfol aq shume ne media.

‘Higuain? Une pergjigjem keshtu: po pres Moraten me te mire-tha Sarri-kete radhe luajti me mire se ne Australi dhe kjo me krijon shume besim’.

Sfidanti.al