Ronaldo dhe Abrashi në një ekip? E bleu Reali shqiptarin..

Abrashi po kalon një moment të artë në Gjermani me Freiburgun. Mesfushori shqiptar shpërtheu në Bundesligë gjatë fundjavës duke zhvilluar një super ndeshje.

Në fitoren Freiburgut ndaj Verder Bremen me shifrat 1-3, Abrashi vulosi fitoren me golin e tretë, duke mbyllur një ditë perfekte për të.

Pas kësaj ndeshje të shkëlqyer, mesfushori shqiptar ka marrë edhe vlerësimet nga mediat ndërkombëtare, teksa prestigjiozja ‘France Football”’ e ka përfshirë në formacionin më të mirë të javës në Europë.

Mesfushori shqiptar, që vihet ndonjehere ne “pikepyetje” nga De Biazi, është në një ekip me yje si  Ronaldo, Bonuci apo Higuain.