Levandovski – mjeshtër bilardoje, edhe gropat nuk i falka!

Polaku Robert Levandovski, prej vitesh, konsiderohet si një nga golashënuesit më të mirë në botë, por pakkush e di se ai është edhe një mjeshteër i vërtetë edhe në hobin e tij, veç futbollit, bilardo.

Levandovski e tregoi mjeshtrinë e tij, më saktë, një pjesë të “magjisë” së tij në këtë fushë gjatë kohës së një turneu në Lindjen e Largme, kur ai, me një goditje të shkëlqyer të rrallë, arriti të fusë në koshat e vegjël, në të njëjtën kohë, katër topa, duke shkaktuar entuziazmin dhe të duartrokitjet e të pranishmëve.

Sfidanti.al