Levandoski mbret i golit, bie “muri i verdhë” në Berlin..Borusia

Bavarezët në ‘Alianz Arena’ kanë mposhtur 3:0 Enitracht Frankfurtin dhe ka shkelqyer  ne menyre speciale sulmuesi  i talentuar Robert Lewandowski me dy gola, dhe Costa me te majten golin e trete.

Humbje befasuese, por te merituar  ka pësuar Borussia Dortmund e trajnerit Tuhel, që është mposhtur në udhëtim te Hertha Berlin me rezultat 2:1 edhe pse goli i Abomejang krijoi iluzionin se “muri i verdhë” nuk do të ndalej në Berlin.