Fitore me sy mbyllur e Bajernit me Ausburgun, 3 gola me “modesti”

 

Bayern Munich ka shënuar fitore bindëse në shtëpi ndaj Augsburgut, pa e vënë në diskutim aspak.

Skuadra bavareze në javën e 12-të të Bundesligës mundi Augsburgun me rezultat 3-0 duke e rritur epërsinë ndaj ndjekësve në tabelën e klasifikimi.

Golin e parë për Bayern e shënoi kiliani Arturo Vidal në minutën e 31-të. Nuk vonoi shumë dhe sulmuesi Robert Lewandowski e rriti epërsinë në 2-0 në minutën e 38-të.

Golin përfundimtar e shënoi po ashtu sulmuesi polak. Pa kësaj fitoreje, Bayern është e para me 29 pikë