As nje shans per Lajpsigun por vetem 3 gola në “Alianz Arena”

Bayern Munich ka shënuar fitore të thellë prej 3:0 ndaj rivalit më të madh për titull këtë edicion Leipzig.

Bayern Munich ka shënuar fitore në ndeshen e fundit për vitin 2016, pasi në Allianz Arena ka mposhtur Leipzigin 3:0.

Golat për Bayernin në këtë ndeshje i shënuan Thiago Alcantara, Xabi Alonso dhe Robert Leëandoëski.

Pas kësaj fitoreje, Bayern mbetet në vendin e parë 39 pikë, tre më shumë se sa Leipzig në vendin e dytë.