Boterori, Ibrahimovic parashikon: Pogba e Mbape do jene yjet e tij

Zlatan Ibrahimovic nuk do te jete ne Boterorin e Rusise, por askush nuk e pengon ate te beje parashikimin e tij per ngjarjen me te madhe futbollistike. I intervistuar per fifa.com, suedezi qe nuk ia doli dot te ishte pjese e evenimentit permendi skuadrat qe sipaa tij do te jene favorite dhe per yjet qe do te shkelqejne.

‘Brazili, Gjermania, Spanja e Argjentina jane ekipet favorite, pavaresish se Sampaoli nuk e deshiron kete status-tha Ibrahimovic-por une them edhe Suedia, ka arritur te fitoje ndaj skuadrave te rendesishme ne kualifikuese. Yjet qe do shkelqejne? Pogba dhe Mbapè. Pogba eshte i shpejte dhe i forte teknikisht, ndersa Mbapè eshte gati per te kaluar ne nivelet me te larta’.

Sfidanti.al