“Kishte momente nuk e njihja Sitin”

Njeriu i dehur me fitore në karrierën e tij, trajneri Guardiola, në stolin e Siti po provon se çdo të thotë dhimbje koke per nje trajner. Nuk ka mundur të fitojë në 5 ndeshje, në një bilanc aspak të denjë për sërën e tij: 3 humbje dhe 2 barazime. Në ndeshjen e fundit me Sauthheptonin,

Vazhdoni leximin →

Mançester merr shuplakë me gola, Ibra qesh pas ndeshjes

Legjenda e Mançster Junajted, Rajan Gigs ka kritikuar sulmuesin suedez, Zlatan Ibrahimovic, nënvizon Gazeta Express. ‘Djajtë e Kuq’ u turpëruan nga {elsi duke humbur 4:0, por Ibrahimovic pas ndeshjes është parë duke buzëqeshur – pavarësisht se skuadra e tij u deklasua në ‘Stamford Bridge’. Kjo nuk i ka pëlqyer Gigsit, i cili e ka kritikuar

Vazhdoni leximin →

Shani Tarashaj, talenti shqiptar i radhës “Made in Zvicër”

Është 21 vjeç dhe quhet talenti i radhës. Shani Tarashaj është një tjetër shqiptar i futbollit që do të bëjë të lumtur Zvicrën. Për momentin, djaloshi me origjinë nga Prizreni, po lumturon Ajntrahtin e Frankfurtit dhe tifozët e tij. i ardhur këtë verë nga Grasshopersi, shqiptaro-zvicerani nuk vonoi shumë të tregonte vlerat. Mënyra sesi lëviz

Vazhdoni leximin →

Zidan, i lumtur shumë apo ..një driblim më shumë

Pas ndeshjes, trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane, tha se është jashtëzakonisht i lumtur me punën e lojtarëve ndaj Bilbaos. “Jam shumë i lumtur me punën që bëmë. Ne po bëjmë mirë, vuajtëm pak, por lojtarët dhanë gjithçka dhe ky rezultat është i merituar”, tha Zidane. “Duhet të vazhdojmë të luftojmë pasi për të fituar

Vazhdoni leximin →

Morata shënon në ditëlindje, Reali kryeson i vetëm La Ligën!

Alvaro Morata i bëri vetes dhuratën më të bukur në ditëlindje duke shënuar golin e fitores për Realin e Madridit në përballjen e ligës spanjolle. Sulmuesi madrilen siguroi fitoren 2-1 ndaj Atletik të Bilbaos në “Santiago Bernabeu” kur kishin mbetur vetëm 7 minuta deri në përfundim. Suksesi bëri që Reali të ngjitej i vetëm në

Vazhdoni leximin →

Seria A, Etrit Berisha ndalon Interin, humb vetëm Memushaj!

Humbje e Interit, parakalim i Atalantës ndaj tij, dhe paraqitje e mirë e shqiptarëve. Kjo është përmbledhja me një fjali e ndeshjeve në Serinë a. Etrit Berisha ishte si gjithmonë titullar për Atalantën, që mposhti interistët në Bergamo dhe i la pas në renditje. Portieri shqiptar bëri disa pritje, ndërsa nuk kishte asnjë faj në

Vazhdoni leximin →