Sari kundër kohës: trajner i ri i Çelsit, i urti …Xhanfranko Zola?

Mbas humbjes poshtëruese 6-0 nga Mançester Junajtidi, pozitat e trajnerit italian të Çelsit janë lëkundur së tepërmi, kështu që shumëkush, sidomos tifozët, kërkon largimin e Mauricio Sarit. Media angleze shkruan se ende nuk është zhvilluar takimi mes kryesisë dhe Sarit, por duket se klubi ka një plan B. “Blutë” mund të vendosin përkohësisht si trajner

Vazhdoni leximin →

S’do ishte Zidan? Trajneri do të quhej Venger

Real Madridi ka shqyrtuar mundësinë që ta emërojë në krye të klubit trajnerin Arsen Venger para se t’i besonin këtë punë Zinedin Zidanes. Daily Mail ka bërë të ditur se kur Rafa Benitez u shkarkua në janar, trajneri i Arsenalit, Arsene Venger, i cili kërkohej edhe më parë nga ‘Los Blancos’, ishte në listë për ta zëvendësuar spanjollin. Në fund

Vazhdoni leximin →