PSG, Nejmar; reduktohet dënimi I brazilianit në Champions

Paris Sën Zhermen ka një arsye për të buzëqeshur’ Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë reduktoi dënimin për Nejmar nga 3 në 2 ndeshje pezullim në Ligën e Kampioneve. Sulmuesi u dënua nga UEFA pasi protestoi dhe kritikoi ashpër  arbitrin e sfidës paris Sën Zhermen-Mancester Junajtid, për një penallti të akorduar për anglezët. Klubi francez

Vazhdoni leximin →